اخبار

دومین روز از سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی؛ روز پر شور جشنواره؛ اجرای 4 نمایش در 2 سالن

دومین روز از سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی؛ روز  پر شور جشنواره؛ اجرای 4 نمایش در 2 سالن
در دومین روز از سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی، 4 نمایش در دو سالن شمس و گلشن اجرا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ در برنامه روز دوم جشنواره سراسری تئاتر رضوی، امروز پنج شنبه 8 شهریورماه، 4 نمایش "روزهای گل سرخ" از استان تهران، "سال گذشته در حرم" ار استان فارس، "سنگ بست" از استان سیستان و بلوچستان و "گاهی در دوزخ، گاهی در بهشت" از استان قم در بخش صحنه ای حضور دارند.

نمایش "روزهای گل سرخ" به نویسندگی مهدی ایوبی و کارگردانی بهاره کریم زاده در ساعت های 9:30 دقیقه و 11 در تالار شمس میزبان مخاطبان است.

خلاصه داستان نمایش "روزهای گل سرخ" درباره شادی صاحب و مالک باغهای گل سرخ است که گلابهای حاصل از محصولات باغش را برای شستشوی حرم امام رضا(ع) نذر می کند، سیامک همسر شادی با این کار مخالف است و تمام تلاش خود را میکند تا مانع از این کار شود...

محسن سلیمانی فارسانی، بهار کریم زاده، نسرین مرادی و مسعود انعامی بازیگران این نمایش هستند.

نمایش "سال گذشته در حرم" عنوان نمایش دیگری است که با نویسندگی و کارگردانی مسعود احمدی، در تالار شمس و در ساعت های 18 و 20 به روی صحنه می رود.

زنی که گذشته خود را فراموش کرده است به همراه همسرش وارد حرم می شوند، مرد آنجا را آخرین امید برای بازگشتن حافظه زن می داند. آنها تمام روز را درگیر گذشته می شوند؛ گذشته ای همراه با یک بچه و یک انفجار... بخشی از داستان نمایش "سال گذشته در حرم" است.

اجرای ساعت های 10 و 11:30 دقیقه تالار گلشن نیز به نمایش "سنگ بست" اختصاص دارد که به نویسندگی محمدمهدی خاتمی و کارگردانی رضا خداداد بیگی، روی صحنه می رود.

این نمایش درباره زنی به نام آهو است که شوهرش مرتکب قتل غیرعمد شده. این نمایش تلاش‌های زن برای آزادی شوهرش و مبارزه یک زن تنها و آسیب‌هایی که در جامعه وی را تهدید می‌کند را نشان می‌دهد.

"گاهی در دوزخ، گاهی در بهشت" به نویسندگی مصطفی کولی وندی و کارگردانی مرتضی جلالی، دیگر نمایشی است که در ساعت های 18:30 دقیقه و 20:30 دقیقه در تالار گلشن اجرا می شود.

علی فرحناک، فرزانه خان محمدی، عطا منتظری، فرحان فرحناک و فاطیما رمضانی مقدم بازگیران این نمایش هستند و داستان آن درباره دو خانواده از طبقه ضعیف جامعه است که در یک خانه مستاجر هستند و به علت تنگدستی و مشکلات مالی فراوان مرتکب خلاف می‌شوند و در آخر توسط همسر مومنه یکی از آنها به اشتباهات خود پی می‌برند و استغفار میکنند.

گفتنی است؛ سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی، روز گذشته 7 شهریورماه با اجرای دو نمایش "پلاک8" و "جاده کناره" کار خود را آغاز کرد و سعید اسدی، فرهاد قائمیان و فریبا متخصص، داوری نهایی این دوره از جشنواره را برعهده دارند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
۷ شهریور ۱۳۹۷ ۲۲:۲۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.