اخبار

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی: تئاتر رضوی ابزاری مناسب برای نهادینه سازی ارزش های دینی و معنوی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی: تئاتر رضوی ابزاری مناسب برای نهادینه سازی ارزش های دینی و معنوی
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی گفت: تئاترهای موضوعی و به ویژه تئاتر رضوی که ترویج دهنده اخلاق و رفتار رضوی است ابزار مناسب و موثری برای آموزش و نهادینه کردن ارزش های دینی و معنوی شمرده می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ منیره صادقی با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر رضوی در خراسان شمالی، اظهار داشت: به کارگیری روش های خلّاق و تاثیرگذار جریان ساز خواهد بود و توجه به کیفیت تئاترهای رضوی، می تواند در ایجاد عوامل انگیزشی و پرورش حس دینی کودکان موثر باشد.

وی با اشاره به تاثیر ابزارهای غیر مستقیم به منظور آموزش به نسل کودک و نوجوان، افزود: تئاتر برای کودکان یعنی تمرین زندگی، زنده بودن کلام و حرکت در تئاتر، کودک را به به دنیای رمزآمیز و شگفتی وارد می کند.

وی عنوان کرد: اگر کار هنرمندان بر دل او بنشیند، کودک خودش را در چرخه زندگی می‌بیند و با نقش‌های مختلفی که می بیند همزاد‌پنداری می‌کند، بنابراین روش های آموزشی غیر مستقیم هم چون تئاتر بهترین راهکار برای پیام رسانی است و قابلیتها وظرفیت های بالایی دارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی اظهار داشت: فراهم سازی زمینه برخورداری جامعه مخاطب از تماشای تئاترها و فرهنگ سازی در جهت تماشای تئاتر و وارد شدن آن به سبد فرهنگی خانواده ها، از ضروریات وظایف مسئولان و سازمان های فرهنگی است.

صادقی برگزاری جشنواره تئاتر رضوی در این راستا را حائز اهمیت برشمرد و با ابراز امیدواری از تداوم آن، گفت: تبیین و ترویج آموزه های دینی و اخلاقی به روش تئاتر تاثیرگذاری آن به مراتب بیشتر است.

گفتنی است؛ سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی، ٧، ٨ و ٩ شهریورماه امسال در مجموعه تئاتر شهر مرکز خراسان شمالی برگزار می‌شود.

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
۸ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۰۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.