اخبار

گزارشی از دومین روز جشنواره سراسری تئاتر رضوی؛ مردم با حضور پرشور خود تنور جشنواره را گرم کردند

گزارشی از دومین روز جشنواره سراسری تئاتر رضوی؛ مردم با حضور پرشور خود تنور جشنواره را گرم کردند
دومین روز سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی با اجرای ٤ نمایش در دو سالن شمس و گلشن، روز شلوغ خود را گذراند و حضور مردم و گروه های مختلف تئاتری به شور این جشنواره بیش از پیش افزود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛   "روزهای گل سرخ" از استان تهران، "سال گذشته در حرم" ار استان فارس، "سنگ بست" از استان سیستان و بلوچستان و "گاهی در دوزخ، گاهی در بهشت" از استان قم ٤ نمایشی بودند که در این روز روی صحنه رفتند.

سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی در حالی دومین روز خود را سپری کرد که همزمانی با عید سعید غدیرخم، شور و نشاطی فرهنگی در فضای برگزاری جشنواره به وجود آورده بود و حضور پر شور اقشار مختلف مردم که برای تماشای نمایش های مورد علاقه خود آمده بودند به چشم می خورد.

اجراهای جشنواره تئاتر رضوی در حالی فردا با اجرای دو نمایش "ماه بر ترک اسب پیر" و "آلاء" به کار خود پایان می‌دهد که مردم به عنوان اصلی‌ترین مخاطبان این رویداد تئاتری نظرهایی درباره جشنواره امسال دارند.

فضایی که طی این دو روز از برگزاری جشنواره تئاتر رضوی، شهر را در بر گرفته، فضایی جذاب و دوست‌داشتنی است که همه قشری را در خود جای می‌دهد؛ از طرفداران پرو پا قرص تئاتر و دانشجویان علاقمند گرفته تا افرادی که تنها به دلیل حضور جمعیت در محوطه مجموعه فرهنگی هنری گلشن و تبلیغات محیطی به این فضا جذب می‌شوند.

بیشترین مخاطبان جشنواره تئاتر رضوی، جوانان علاقه مند به تئاتر هستند که با اشتیاق در انتظار زمان اجرای نمایش ها می مانند. هرچند مخاطب جشنواره در مقایسه با مخاطبانی که برای تماشای اجراهای عمومی به سالن‌های تئاتر می‌آیند متفاوتند، اما جشنواره تئاتر رضوی نشان داد مردمان گنجینه فرهنگ ها و معرفت ها مشتاق این هنر اصیل هستند و علاقه مندند آموزه های دینی و اخلاقی خود را از طریق تئاتر دریافت کنند.

گفتنی است؛ سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی، روز گذشته ٧ شهریورماه کار خود را آغاز کرد و سعید اسدی، فرهاد قائمیان و فریبا متخصص، داوری نهایی این دوره از جشنواره را برعهده دارند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۳۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.