اخبار

استاندار خراسان شمالی در آبین اختتامیه سیزدهمین جشنواره تاتر رضوی:تاتر بهترین زبان گویای جامعه است

استاندار خراسان شمالی در آبین اختتامیه سیزدهمین جشنواره تاتر رضوی:تاتر بهترین زبان گویای جامعه است
استاندار خراسان شمالی با تاکید بر اینکه زبان هنر بسیار فصیح و بهترین وسیله برای بیان مسائل روز است، گفت: تئاتر بهترین زبان گویای مسائل جامعه است. به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛ محمدرضا خباز در آیی

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛ محمدرضا خباز در آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر در تالار گلشن بجنورد ًبا اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در حوزه هنر تئاتر، خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری یک نمایشنامه یا فیلم خوب اثرش از صد سخنرانی مذهبی بیشتر است.

وی اضافه کرد: یعنی می توانیم به وسیله یک هنرنمایی زیبا و پر محتوا به وسیله تئاتر یا سینما به حدی در روح و جان بیننده اثر بگذاریم که صد سخنرانی نتیجه آن را ندارد، زیرا کار سمعی و بصری است.

خباز گفت: وقتی زیارت جامعه کبیره امام رضا(ع) را می خوانیم می گوییم خداوند جهان را بواسطه شما آفریده و بوسیله شما غم و غصه از دل انسان ها رفع می شود.

وی با تاکید بر اینکه بوسیله ائمه اطهار(ع) درهای رحمت الهی باز می شود، خاطرنشان کرد: اعجاز امام هشتم بر همگان آشکار است و هنرمندان  باید سبک زندگی ایشان را برای مردم به زبان هنر بگویند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: توجه ویژه و رحمت امام شامل هنرمندان و دست اندرکاران این جشنواره می شود چرا که هدف تبیین سبک زندگی ثامن الحجج(ع) برای مردم است.

خباز زبان هنر گویاترین زبان ها دانست و اظهار کرد: نتیجه تبیین مسائل به زبان هنر تئاتر، آشنایی جامعه با رفتار و کردار رضوی است
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
۹ شهریور ۱۳۹۷ ۲۳:۵۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.